„JA czyli KTO – MY”

Image
Cel
Program „MY” kierowany jest do młodzieży znajdującej się w bardzo trudnym okresie, zarówno dla nich samych jak i dla środowiska, czyli czasie dojrzewania. Niezaprzeczalnie największą trudnością jest wykreowanie rzeczywistego obrazu „ja”, mocnego poczucia własnej wartości, rozumienie swoich i cudzych emocji, a przede wszystkim akceptacji dla trudnych i jakże silnych emocji. Program wspiera proces przepracowania tych wszystkich zagadnień, w sposób przystępny i dostosowany do etapu rozwoju młodzieży.
Metoda
Podczas zajęć realizowana jest autorska metoda, w której wykorzystywane są podręczniki z ćwiczeniami dla dzieci w celu zapewnienia rozwoju kompetencji emocjonalnych, społecznych oraz poznawczych. Dodatkowo trenerzy korzystają z kart pracy, autorskich rozsypanek zdjęciowych, a także emonakładek.

Co zyska dziecko?
Spotkania wspierają młodzież przez cały okres dojrzewania – pozwalają na zrozumienie swoich emocji, co finalnie prowadzi do stworzenia solidnej tożsamości i akceptacji siebie. Ważnym punktem programu jest poznanie technik samokontroli, ćwiczenia umiejętności pokazywania siebie innym oraz pomoc w stawianiu kroków w różnorodnych relacjach (koleżeńskich, przyjacielskich, uległych i dominujących). Ostatnie przede wszystkim istotne, ponieważ okres dojrzewania jest czasem przeżywania pierwszych miłości oraz budowania innej formy relacji. Program daje także nowe możliwości w kwestii współpracy oraz rozwiązywania napotykanych konfliktów.
© 2023 edukacjaemocjonalna.pl. All Rights Reserved.