„Oto JA – Podróż”

Image
Cel
„Podróż” dedykowana jest dzieciom 5 i 6 letnim. Dzieci podczas zajęć odkrywają i nazywają swoje wewnętrzne stany. Efektem tego typu działań jest zrozumienie i akceptacja siebie, co prowadzi do budowania stabilnego poczucia własnej wartości. Cykl zajęć pomaga w przygotowaniu dzieci do nauki szkolnej poprzez rozwój strefy emocjonalno – społecznej.
Metoda
Podczas zajęć realizowana jest autorska metoda, w której wykorzystywane są podręczniki w kolorowej teczce z ćwiczeniami dla dzieci w celu zapewnienia rozwoju kompetencji emocjonalnych, społecznych oraz poznawczych. Ważnym elementem jest także Stworek JA (maskotka), z którą dzieci spotykają się na każdych zajęciach. Dodatkowo trenerzy korzystają z grupowych kart pracy, autorskich rozsypanek zdjęciowych, emonakładek, planszy edukacyjnej „worki emocji”, bajek, a także pacynek (bohaterki bajek – kropelki emocji).

Co zyska dziecko?
Podczas „Podróży” dzieci uczą się kim są, czego doświadczają, a także w jaki sposób nazywać swoje wewnętrzne stany. Dzięki uczestnictwu w zajęciach stawiają poczucie własnej wartości na mocnych fundamentach. W podróży ze Stworkiem JA nauka takich rzeczy jak samoświadomość, samoregulacja, współpraca, rozwiązywanie konfliktów czy pozytywna komunikacja w zasadzie są prosta sprawą i dzieci z przyjemnością się tego uczą.
© 2023 edukacjaemocjonalna.pl. All Rights Reserved.