Program „Oto JA” – Informacje ogólne

Image
Program „Oto JA” kierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym:
  • „Oto JA – Pudełko talentów” – dzieci 3-4 letnie
  • „Oto JA – Podróż” – dzieci 5-6 letnie
  • "Oto JA - liczy i eksperymentuje" - dzieci 3-4 letnie oraz dzieci 5-6 letnie.
„Oto JA - Pudełko talentów” oraz "Oto JA - Podróż" rozwija u dzieci sferę emocjonalno – społeczną poczynając od nauki odnajdywania się z samym sobą, swoim ciałem i emocjami w otaczającej go rzeczywistości, po naukę interakcji oraz czytania zachowań społecznych, kończąc na rozwijaniu poczucia własnej wartości i umiejętności kooperacji. Podczas realizacji programu, dzieci wspiera Stworek JA, jako towarzysz umacnia ich rozwój i prowadzi przez kręte drogi krainy emocji.

"Oto JA - liczy i eksperymentuje" to kontynuacja Programu "OTO JA". Dzieci w towarzystwie Stworka JA, znanego już im z podróży po krainie emocji, podróżują tym razem po planetach Układu Słonecznego i  poznają świat matematyki i eksperymentowania. Program "Oto JA - liczy i eksperymentuje" to wyjątkowy program, w kórym rozwijane są także kompetencje matematyczne.

Ramy czasowe zajęć dostosowane są do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym i trwają 60 minut. Program przewiduje 30 spotkań. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, a program realizujemy w trakcie roku szkolnego.

Referencje autorskich programów Akademii JA możesz zobaczyć tutaj.
© 2023 edukacjaemocjonalna.pl. All Rights Reserved.